Jak sprawdzić jaki mam Windows? – szybki i skuteczny sposób
Znajomość systemu operacyjnego naszego komputera jest bardzo ważna. Dzięki niej możemy określić dedykowane dla naszego sprzętu programy, które najlepiej się na nim sprawdzą. Użytkownik komputera powinien znać wersję swojego systemu operacyjnego. To podstawowa informacja, która jest niezwykle prosta do ustalenia za pomocą kilku kliknięć myszką. Zrozumiała jest jednak sytuacja, w której ktoś nie potrzebował wcześniej takiej informacji. W takim przypadku z pomocą przychodzi nam poradnik, które w kilku prostych krokach wyjaśni drogę do określenia naszego systemu operacyjnego, na którym działa nasz komputer.
Odpalamy sprzęt
Na samym początku musimy włączyć nasz komputer. Kiedy już będzie gotowy do działania, to wybieramy przycisk Start. Później przechodzimy do opcji Ustawienia. Następnie musimy wyjść w zakładkę o nazwie System. Kolejnym krokiem będzie tutaj kliknięcie w ikonkę z napisem Informacje. Po wykonaniu wszystkich tych kroków powinniśmy być w stanie odszukać interesujące nas informacje w obszarze Windows specyfikacji. Na ekranie naszego monitora powinna znaleźć się informacja dotycząca wersji naszego Windowsa, wraz z odpowiednim opisem. Jak widać na powyższej instrukcji, odnalezienie informacji na temat naszego aktualnie używanego systemu operacyjnego jest niezwykle proste i szybkie. W podobny sposób możemy zdobyć też inny potrzebne nam treści, które są związane z naszym sprzętem. Internet przepełniony jest różnego rodzaju poradnikami, które ukazują najszybszą drogę do uzyskania wiadomości np. na temat ilości posiadanych pamięci ram, czy też wolnego miejsca naszych dyskach twardych.
Kiedy warto jest aktualizować Windowsa?
Być może okaże się, że nasza wersja systemu operacyjnego jest przestarzała i teoretycznie powinniśmy zaktualizować system do najnowszej wersji, która powinna być lepiej wykonana. Aktualizacje często powiązane są ze znacznie lepszym działaniem naszego sprzętu. Najnowsze wersje systemów operacyjnych z reguły są poprawione i wykonane w sposób, który umożliwi nam bardziej komfortowe korzystanie z naszego sprzętu. Decyzja jednak należy do użytkowania danego komputera. Jeżeli przejście na nowszą wersję nie jest nam potrzebne i korzystamy z komputera sporadycznie, to być może nie będzie to dla nas konieczne działanie. Jednak zawsze warto jest, zastanowić się nad usprawnieniem naszych działań na komputerze. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić nasz czas i lepiej wykonywać np. zlecone nam działania w pracy, czy też odczuwać większy komfort w czasie grania w gry video.
Dzięki! Fajnie się czyta napisany przez Ciebie artykuł.