Rewolucja w obsłudze transakcji

Handel to jedna z najprężniej rozwijających się branż. Widać to zresztą na każdym kroku. Półki uginają się od różnych produktów. Zresztą nie tylko na tym widać rewolucję, ale także na wielu innych przykładach, jak chociażby obsługa różnych transakcji. Do pewnego czasu dozwolone była tylko gotówka. Teraz zdecydowana większość osób używa kart lub telefonów. Na ten temat można by mówić naprawdę dużo.

Kasy fiskalne i terminale

W obecnych czasach praktycznie każdy sklep stacjonarny stara się o to, aby w ich firmie stanęła kasa fiskalna z terminalem. Tzn. kasa fiskalna narzucona jest przez obowiązujące przepisy prawa. Obok niej znajdować się musi jednak terminal, który będzie ułatwiał obsługę transakcji. Właściwie to należałoby powiedzieć, że obecność terminala nie jest koniecznością. Każdy racjonalnie myślący przedsiębiorca zdaje sobie jednak sprawę z tego, że obecność terminala jest w stanie sprawić, że będzie pojawiać się u niego zdecydowanie większa ilość osób. Dlatego też decydują się oni na założenie takich urządzeń, które można zamówić w specjalnie do tego dedykowanych sklepach.

Kasa połączona z terminalem

Skoro jednak o rewolucji mowa, to warto zwrócić uwagę na kasoterminal – urządzenie, które pojawia się w coraz większej ilości sklepów, czy też punktów usługowych. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że kasy fiskalne stosowane są w różnych punktach usługowych, jak chociażby salony kosmetyczne,itd. O czym jest tak naprawdę mowa, jeżeli ktoś używa sformułowania kasoterminal?

Oto kasa fiskalna z terminalem, która połączona jest w jedno. Nie trzeba będzie przejmować się dwoma urządzeniami. Będzie można wyposażyć się w jedno urządzenie, które na dodatek jest w stanie zapewnić użytkownikom ogrom możliwości. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest to, że można tu liczyć na oszczędność miejsca. Jest to ważne w przypadku małych sklepów, czy też punktów usługowych.

Funkcjonalność kasoterminali

Warto pokrótce sobie omówić te urządzenia aby zdać sobie sprawę, że ich popularność będzie rosła z dnia na dzień. Wśród najważniejszych funkcji można wymienić:

  • bluetooth – dzięki temu będzie można porozumieć się z programem sprzedażowym w trybie drukarkowym.
  • ergonomia – nie tylko, jeżeli chodzi o małe wymiary, ale także bardzo niską wagę, dzięki czemu nie będzie problemu z jej przeniesieniem.
  • kompleksowość – a to tylko dzięki temu, że w jednym urządzeniu łączą się w sobie funkcję kasy, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego, tym bardziej, że ma się do czynienia z pełną mobilnością.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *