Korzyści płynące z masażu szwedzkiego

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym masażystą, czy też weteranem masażu, możesz być pewien, że masaż szwedzki sprawi Ci przyjemność. Jest to masaż olejowy całego ciała, którego celem jest rozluźnienie całego ciała, co gwarantuje uczucie głębokiego odprężenia. Jest to najczęściej stosowana forma masażu na zachodzie i często wybierana przez początkujących, którzy chcą wykonać swój pierwszy masaż. Jest to nie tylko najbardziej powszechny zabieg, ale również oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Brzmi dobrze? Przeczytaj więcej poniżej, aby dowiedzieć się, czego można się spodziewać podczas masażu.

Czym więc jest masaż szwedzki?

Masaż szwedzki ma na celu zrelaksowanie całego ciała, poprzez wykorzystanie różnych technik do manipulowania tkanką miękką różnych grup mięśniowych wokół ciała, uwalniając wszelkie nagromadzone napięcie w mięśniach. Ten rodzaj masażu jest doskonałym antidotum na przykład na ogólne bóle pleców. Ponieważ każdy jest inny, masażysta zapyta Cię, jaki rodzaj nacisku preferujesz i może zastosować lekki lub średni nacisk na Twoje ciało, w zależności od Twoich preferencji. Terapeuta zapyta również, czy są jakieś szczególne obszary, na które chciałbyś, aby masaż był ukierunkowany, np. możesz mieć napięte ramiona lub sztywny kark, dzięki czemu terapeuta może poświęcić tym obszarom nieco więcej czasu podczas masażu.

Podczas masażu szwedzkiego w masazlodz.pl terapeuta pracuje nad jednym obszarem ciała, zanim przejdzie do następnego. Na początek terapeuta nałoży olejek do masażu, aby nasmarować skórę delikatnymi pociągnięciami, a następnie wykona szereg mocniejszych pociągnięć, aby złagodzić i uwolnić napięcie w mięśniach.

Kiedy jedna strona ciała jest już zrobiona, przewrócisz się na bok, pozwalając terapeucie na masaż drugiej strony ciała. Duże ręczniki są używane podczas masażu, aby utrzymać cię dobrze pokryte. Używając techniki znanej jako drapowanie, terapeuta dostosuje ręcznik, aby odsłonić tylko część ciała, która ma być masowana w następnej kolejności.

Korzyści oprócz relaksującego uczucia

Może być dość zaskoczony, aby wiedzieć, że masaż szwedzki został udowodniony, aby pomóc zapewnić szeroki zakres korzyści dla ciała, takich jak;

Zmniejszenie depresji, stresu i zmęczenia
Zachęcając do poprawy jakości snu i pomagając zmniejszyć bezsenność
Zapewnienie lepszego samopoczucia
Ogólne uczucie relaksu i ożywienia
Brzmi świetnie, prawda?

Podczas całego procesu masażu zawsze zaleca się komunikację z terapeutą, aby otrzymać masaż dostosowany do Twoich potrzeb.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *