Płytki wielkoformatowe w aranżacji domu – czy mają zastosowanie?

Wykończenie domu lub mieszkania wymaga od projektanta zdolności aranżacyjnych oraz umiejętności wyszukiwania nowych rozwiązań w tej dziedzinie. Warto zwrócić uwagę na płytki wielkoformatowe, które coraz większa ilość projektantów wykorzystuje do wykończenia ścian lub podłóg. Mogą imitować marmur, drewno lub beton, albo być pięknie wypolerowane, w jednolitym kolorze. Warto nadmienić, że płytki te idealnie pasują do każdego pomieszczenia w domu.

Płytki wielkoformatowe, czyli jakie?

Płytki ceramiczne nie wychodzą z mody. To co, w tej dziedzinie się zmienia, to rozmiary, kształty, kolorystyka i wzornictwo. Wielkoformatowe płytki mogą być na tyle duże, by pokryć całą powierzchnię ściany. Jednakże ciekawy efekt wizualny możemy uzyskać stosując płytki wielkoformatowe 120×60 cm. Jest to ciekawe rozwiązanie, szczególnie że nie ceramika tego typu  występuje w wielu kształtach i formatach.

Powierzchnia podłogi pokryta wielkoformatowymi płytkami w kształcie trapezu, rombu lub heksagonu, staje się ciekawa ze względu na deseń, czy wzór, ale także ze względu na nieszablonowe linie łączeń. Dobry projektant wykorzystuje w aranżacji podłóg i ścian każdy centymetr powierzchni, a dzięki zastosowaniu płytek o różnorodnym kształcie boków, jest w stanie przyozdobić ją całą w sposób spójny i elegancki.

Płytki wielkoformatowe do łazienki i kuchni – jakie wzory się sprawdzą?

Łazienka i kuchnia to pomieszczenia w domu, które charakteryzują się wyższą wilgotnością, podatnością na zabrudzenia i zniszczenie powierzchni. To właśnie tu najczęściej do pokrycia ścian i podłóg stosuje płytki ceramiczne. Wśród wielu zalet płytek wielkoformatowych jest to, że mogą imitować różne naturalne podłoża.

Łazienka ciekawie będzie się prezentowała dzięki zastosowaniu dużych ceramicznych płytek imitujących marmur. Kuchnia tworzona w naturalnym, rustykalnym stylu może stać się niezwykle elegancka, a zarazem swojska, dzięki wielkoformatowej ceramice wyglądającej jak naturalne drewno. Jest wiele pomysłów na aranżacje a bogate wzornictwo płytek to inspiracja dla zdolnego designera.

Czy w montażu płytki wielkoformatowe 120X60 cm są łatwe?

To pytanie zadaje wielu potencjalnych nabywców i warto wyjaśnić tę kwestię. Niezależnie, czy kupujemy ceramikę ścienną małą, czy płytki wielkoformatowe, to montaż przebiega podobnie. Powierzchnia musi być odpowiednio przygotowana, a płytki dokładnie położone i zabezpieczone. Niewielką trudność może przysporzyć duży format jednej płytki, ale budowlaniec bez problemu sobie z tym poradzi. Kupując płytki, warto w tej kwestii zasięgnąć rady profesjonalnego sprzedawcy.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *