Zakres działania prywatnego detektywa

Zgodnie z ustawą z dnia 6 lipca 2001 roku o usługach detektywistycznych detektyw łódź zajmuje się pozyskiwaniem i sprawdzaniem wiarygodności informacji. Poza tym może też poszukiwać zaginionych osób lub mienia. Swoją działalność prowadzi w ramach licencji i zobowiązany jest robić to w granicach prawa. O tym, z jakimi zleceniami klienci detektywa przychodzą do jego biura, przeczytasz poniżej.

Wykrywanie podsłuchów

Detektyw przy pomocy elektronicznej aparatury może sprawdzić pomieszczenie lub samochód pod kątem zainstalowanych nielegalnie kamer, podsłuchów lub nadajników GPS.

Jeśli podejrzewasz, że mogłeś paść ofiarą przestępstwa, bo ktoś wie o tobie bardzo wiele z nie wiadomo jakich źródeł, możesz poprosić o pomoc biuro detektywistyczne. Wielu właścicieli firm zleca również rewizję własnych biur pod kątem nielegalnych podsłuchów.

Zdobywanie dowodów

Do prywatnego detektywa w Łodzi często trafiają osoby, które muszą zgromadzić dowody w konkretnej sprawie. Czasem jest to zdrada małżeńska, a czasem podejrzenie, że wspólnik działa na niekorzyść firmy.

Akcje poszukiwawcze

Biuro detektywistyczne często odwiedzają osoby, które szukają zaginionych bliskich. Zdarza się również, że detektyw prowadzi sprawę uprowadzenia rodzicielskiego i szuka dziecka, które np. nie wróciło z weekendu od jednego z rodziców albo zostało przez niego wywiezione za granicę.

Prywatny detektyw może także szukać zaginionych przedmiotów: dokumentów, dzieł sztuki lub skradzionego samochodu.

Śledztwo gospodarcze

Do detektywa trafiają również sprawy z kręgów biznesowych. Biznesmeni zwracają się do niego z podejrzeniem działań noszących znamiona nieuczciwej konkurencji.

Często także pracownicy biura detektywistycznego sprawdzają, w jaki sposób z firmy wyciekły dane, czy poufne informacje. Takie sprawy najczęściej prowadzone są dwutorowo. Z jednej strony trzeba przejrzeć sprzęt informatyczny (być może doszło do włamania z zewnątrz). Z drugiej zaś w maksymalnie dyskretny sposób należy sprawdzić pracowników, którzy mogli popełnić przestępstwo. Zgromadzenie rzetelnych dowodów jest kluczowe w późniejszym procesie sądowym.

Wykrywanie zagrożeń

Sytuacje, w których ktoś obawia się o swoje życie, zdarzają się nie tylko w filmach. Detektyw łódź musi czasem sprawdzić, czy obawy klienta są uzasadnione. Nie raz dzięki szybkiej interwencji klient unika wypadku w celowo uszkodzonym samochodzie. Bywa też tak, że w ostatniej chwili udaje się kogoś uchronić przed pobiciem przez niezrównoważonego stalkera.

Relacja klienta – detektyw

Klient, który przychodzi do detektywa po pomoc, często traktuje go jak swoją ostatnią deskę ratunku. Zdarza się, że wcześniej wyczerpał już wszystkie inne możliwości.

Dobry detektyw nie tylko może zająć się jego sprawą, ale także pomoże mu w kwestiach formalnych. Może doradzić, jakie dowody są istotne w danej sprawie, czy jak zabezpieczyć się przed podsłuchami.

Wielu detektywów współpracuje z prawnikami oraz psychologami. Dzięki temu ich klienci mogą również liczyć na szeroką pomoc w sprawach, z którymi przychodzą.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *