Jak wybrać odpowiedni zapach?

Początkowo perfumy były dostępne wyłącznie dla osób zamożnych, tylko elita mogła pozwolić sobie na piękne zapachy. Skrapiano nimi całe ciało i włosy. Były nawet czasy, w których unikano kąpieli, bo uznano, że skraca ona życie. W celu zakamuflowania nieprzyjemnej woni sięgano po bardzo intensywne, ciężkie zapachy. Dopiero po rozwinięciu technologii produkcji perfum zaczęły być one powszechnie dostępne, w wielu wariantach do wyboru. Zaczęto eksperymentować z łączeniem różnych nut zapachowych. Ogromnym udogodnieniem stało się umieszczenie perfum we flakonach ze spryskiwaczem. Obecnie dostępne są nawet zapachy unisex, czyli uniwersalny dla mężczyzn i kobiet.

Czym kierować się przy wyborze perfum?

Przy zakupie perfum warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Znaczenie ma to, aby dopasować zapach do pory roku, swojej osobowości, stylu. Można oczywiście zdecydować się na coś uniwersalnego, co pasuje na co dzień i na różne okazje. Perfumy pobudzają zmysły, pozwalają się wyróżnić z tłumu. Poprawiają samopoczucie, wpływają na atrakcyjność człowieka. W sklepach dostępne są perfumy damskie i męskie oraz unisex. W przypadku damskich zapachów dominują bukiety owocowe, kwiatowe i pudrowe. Z kolei w perfumach dla panów czuć wyraźnie nutę orientu, kompozycje ziołowe i drzewne. Charakterystyczne są także nuty skórzane.

Trzeba też pamiętać o tym, że perfumy są złożone, zawarte w nich nuty zapachowe zmieniają się. Najbardziej wyczuwalna jest nuta głowy, nuta serca pojawia się dopiero po kilkunastu minutach. Z najbardziej trwałe uznaje się nutę bazową, która utrzymuje się przez kilkanaście godzin. Przy wyborze perfum należy mieć na uwadze budowę nut zapachowych. Podczas ciepłych miesięcy idealnie sprawdzają się perfumy cytrusowe, które przyjemnie orzeźwiają. Warto wybrać przede wszystkim aromaty kwiatowe i owocowe. Z kolei wraz z nadejściem chłodnych dni warto zdecydować się na bardziej intensywne zapachy, ciężkie.

Perfumy damskie Piotrków świetnym pomysłem na prezent

Najlepszym miejscem na zakup perfum jest drogeria internetowa ze względu na ogromny wybór. Bogaty i zróżnicowany asortyment, atrakcyjne ceny, szybka dostawa i anonimowość to ogromne zalety. Można kupić dyskretnie piękny zapach dla kogoś z rodziny lub znajomego. W przypadku zakupu perfum przez internet należy kierować się opisem nut zapachowych. Warto też mieć na uwadze kategorie zapachów i dopasować je do pory roku, typu skóry, okazji. W celu przetestowania danych perfum warto zacząć od kupienia mniejszego flakonu, czyli o pojemności 30 ml.

Można również kierować się rekomendacjami innych użytkowników, najwyżej ocenianymi produktami. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na perfumy renomowanej marki, która specjalizuje się w ich tworzeniu. W opisach powinny znaleźć się informacje dotyczące tego, dla kogo są odpowiednie poszczególne zapachy, czyli przykładowo dla romantyczek, pań nowoczesnych, eleganckich dam, kobiet zmysłowych i ekstrawaganckich. Dla panów najlepiej nadają się perfumy zawierające nuty drzewne, ziołowe lub skórzane. Na jesienne i zimowe dni mogą być zapachy esencjonalne i wyraziste.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *