Jak wybrać odpowiednie spinki do mankietów?

Od dawna spinki do mankietów są eleganckim dodatkiem do męskich stylizacji. Zawsze jednak trzeba wiedzieć, jak odpowiednie je dobrać zarówno do okazji, jak i całego stroju. Jako że obecnie można znaleźć ogrom różnego rodzaju spinek, początkowo trudno jest zdecydować się na konkretny model. Na co warto zwrócić uwagę?

Jak dobrać spinki do mankietów?

Najważniejsze jest to, by posiadać koszulę, które nie posiadają klasycznych guzików. Zamiast nich powinno mieć otwory, w które następnie wpina się spinki do mankietów. Jeśli przygotowujemy się na specjalna okazję, możemy wybrać tzw. mankiet francuski (podwójny, formowany w specjalny sposób).

Spinki powinny być widoczne podczas noszenia. Dlatego konieczne jest to, by mankiet koszuli wystawał na 1,5-2 cm spod mankietu marynarki. Nigdy nie powinno się nosić spinki do mankietów, jeśli nie planujemy założyć do tego marynarki. Sama koszula w tym zestawieniu nie wygląda za dobrze.

Trzeba pamiętać, że spinki do mankietów zawsze dobiera się odpowiednio pod okazję i strój. Nie powinny zdominować strój. Ich zadaniem jest go uzupełnić, pokazać, że zadbaliśmy o wszelkie szczegóły. Ponadto zwraca się uwagę na to, by jak najlepiej współgrały z innymi elementami ubrania, jak pasek, krawat/muszka, obrączka czy zegarek. Często też mężczyzna dobiera kolor spinek pod kolor stroju lub dodatków swojej partnerki.

Przy zwykłych, oficjalnych strojach dominują dwa kolory spinek: zloty (pasują do garnituru w ciepłych kolorach np. brąz, beż) i srebrny (idealny do stylizacji w chłodnych odcieniach np. szare, granatowe). Przeważnie też mężczyźni wybierają kwadratowe lub prostokątne modele, czasami jednak skuszą się na okrągłe, gdy pragną bardziej zaznaczyć swoje przywiązanie do szczegółu.

Jako że obecnie można znaleźć ogrom rodzajów spinek do mankietów, każdy mężczyzna może je dostosować odpowiednio do swoich indywidualnych potrzeb oraz do konkretnej okazji.

Kiedy nosi się spinki do mankietów?

Z założenie zakłada się je przede wszystkim podczas bardziej oficjalnych wydarzeń, jak choćby ślub, wyjście do opery czy filharmonii, a czasem także podczas niektórych imprez rodzinnych. Wtedy najlepiej zdecydować się na elegancką stylizację. Spinki dobrze współgrają zarówno z garniturem, jak i frakiem i smokingiem. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiednim dopasowaniu reszty stroju.

Jednak podczas codziennych wyjść także można założyć spinki do mankietów. Bale sylwestrowe, imprezy tematyczne także są doskonałym czasem na nonszalancki strój. Można pozwolić sobie na luźniejszy ubiór, zachowując nutkę formalności. W takich sytuacjach sprawdzą się mniej oficjalne spinki.

W sklepach można znaleźć spinki w kształcie samochodu, zwierząt, a także dopasowane pod filmy (np. Star Wars), hobby (wędkarstwo, muzyczne czy sportowe), konkretne tematy imprez (sylwester, halloween) i wiele innych. To sprawia, że obecnie spinki do mankietów stają się nieodłącznym elementem męskiego stroju wyjściowego. Warto zatem posiadać zestaw spinek i dobierać je odpowiednio pod konkretną okazję.

Źródło: spinki do mankietów są eleganckim dodatkiem do męskich stylizacji.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *