Co zrobić ze starymi oponami samochodowymi?

Stare i zużyte opony to problem, z którym co kilka lat musi się zmierzyć niemalże każdy właściciel samochodu. Zdecydowana większość kierowców oddaje stare ogumienie do utylizacji podczas wymiany na nowe u wulkanizatora. W świetle obowiązujących przepisów prawnych nie można palić ani składować starych opon na ziemi, ponieważ jest to niezwykle szkodliwe dla gleby i środowiska naturalnego. Mając na uwadze, iż nie każdy ma czas na to, by samodzielnie zawozić zużyty komplet ogumienia do jednego z wielu punktów utylizacji opon, łatwo zrozumieć można, dlaczego tak wielu kierowców próbuje sprzedać opony po krótkim czasie użytkowania. Jakie ryzyko związane jest z zakupem używanych opon samochodowych online? Jak łatwo dobrać odpowiednie ogumienie do aut i ciągników rolniczych? Dlaczego nowe opony opłaca się zamówić online? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czy opłaca się kupować używane opony samochodowe?

Patrząc na ceny używanych opon samochodowych, łatwo odnieść można wrażenie, iż jest to świetny interes. W rzeczywistości jednak sytuacja wygląda nieco inaczej. Skrajnie niska cena odwraca często uwagę od bardziej istotnych czynników, takich jak zniekształcona data produkcji lub zdeformowana na skutek nieprawidłowego składowania powierzchnia gumy. Warto pamiętać też o tym, iż z biegiem lat każda opona może utracić swoje właściwości trakcyjne w niewidoczny dla ludzkiego oka sposób. Kupując używane opony samochodowe, trzeba liczyć się z tym, iż mogą one podnosić zużycie paliwa oraz zapewniać gorszą przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni.

Czy można zregenerować stare opony samochodowe?

Nie każdy wie, iż stare opony samochodowe da się w pewnym stopniu zregenerować. Warto mieć tu jednak na uwadze, iż proces ten nie jest w stanie z reguły zapewnić równie dobrych właściwości trakcyjnych, jak zastosowana fabrycznie przez producenta mieszanka. Z tego też powodu pomimo tego, iż niemalże każdy rodzaj ogumienia można próbować regenerować, to nie zawsze się to opłaca. W intensywnie eksploatowanych pojazdach, takich jak maszyny przemysłowe czy ciągniki, zdecydowanie bardziej przydatna okazać się może tabela zamienników opon rolniczych. Dzięki niej szybko i łatwo znaleźć można zarówno szersze, jak i też węższe warianty ogumienia.

Jak dobrać odpowiednie opony samochodowe?

Dzięki dostępnym online zasobom oraz narzędziom odpowiednie opony samochodowe dobrać można w zaledwie kilka minut. Żeby zamówić komplet ogumienia w profesjonalnej internetowej hurtowni, wystarczy znać jedynie markę i model pojazdu. Przy wybieraniu opon warto rozważyć to, w jakich warunkach oraz sezonach będą one docelowo użytkowane. W przypadku jakichkolwiek problemów lub trudności z dobraniem optymalnego rozwiązania, zdecydowanie warto skorzystać z bezpłatnego wsparcia doświadczonych fachowców. Zamawiając opony samochodowe lub rolnicze online, nie trzeba tracić czasu ani paliwa na samodzielny transport, ponieważ firma kurierska dostarczy je sprawnie i bezpiecznie pod dowolnie wskazany adres.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *