Rehabilitacja i leczenie falą uderzeniową – jakie korzyści oferują?

Rehabilitacja i terapia falą uderzeniową to dwie metody leczenia, które są stosowane w leczeniu różnych schorzeń. Rehabilitacja to proces przywracania zdolności do funkcjonowania po urazie lub chorobie, natomiast terapia falą uderzeniową wykorzystuje wysokoenergetyczne fale dźwiękowe dostarczane bezpośrednio do uszkodzonej tkanki w celu stymulowania procesu gojenia. Terapie te można łączyć z innymi metodami fizycznymi, takimi jak ćwiczenia, masaż i terapeutyczne leczenie ultradźwiękami, w zależności od potrzeb każdego pacjenta.

Korzyści wynikające z rehabilitacji

Głównym celem rehabilitacji jest poprawa mobilności poprzez zmniejszenie poziomu bólu związanego z urazami lub chorobami, tak aby osoby mogły bez problemu wykonywać codzienne czynności. Obejmuje to:

– zwiększenie siły poprzez ukierunkowane ćwiczenia na określone grupy mięśniowe;
– odzyskanie zakresu ruchu poprzez rozciąganie;
– opracowanie strategii kontroli równowagi;
– naukę prawidłowych technik oddychania podczas aktywności;
– budowanie wytrzymałości potrzebnej do wykonywania codziennych zadań, takich jak wygodne chodzenie po schodach i bezpieczne poruszanie się po nierównym terenie na zewnątrz.

Korzyści wynikające z terapii falą uderzeniową

Terapia Falą Uderzeniową działa poprzez wysyłanie silnych impulsów akustycznych w głąb tkanek ciała, co powoduje mikrourazy i przyspiesza powrót do zdrowia w przypadku przewlekłych uszkodzeń tkanek miękkich spowodowanych powtarzającymi się przeciążeniami, zespołami przeciążeniowymi, zapaleniem ścięgna, powięzią podeszwową, zapaleniem kaletki maziowej, zwichnięciem więzadeł, naderwaniem mięśni, uwięzieniem nerwu. To tylko kilka z wielu problemów leczonych tą formą technologii.

Skoncentrowane impulsy energetyczne poprawiają również krążenie, rozbijają blizny, uwalniając napięcia powstałe wzdłuż włókien łącznotkankowych. Szybko i skutecznie łagodzą objawy związane z tymi dolegliwościami. Pacjenci często zgłaszają natychmiastowe ustąpienie objawów po sesjach, lepsze samopoczucie, poprawę wzorców ruchowych i zmniejszenie resztek dyskomfortu, które były obecne przed rozpoczęciem programu SWT. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej uderzeniowafala.pl – fala uderzeniowa Łódź.

Szeroki wachlarz korzyści, jakie oferuje współczesna technologia w medycynie

Ogólnie rzecz biorąc, rehabilitacja i terapia falą uderzeniową oferują szeroki wachlarz korzyści osobom cierpiącym na upośledzenie układu mięśniowo-szkieletowego, bez względu na stopień zaawansowania, płeć, umożliwiając im prowadzenie aktywnego, sensownego życia, wolnego od ograniczeń narzuconych przez bolesne, wyniszczające dolegliwości.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *